Bildiri

Sevgili Ankara Gözetmen Kurulu’ndaki gözetmen arkadaşlarım,

2003 yılında başladığım TOSFED lisanslı gözetmenliğime halen aynı heyecan ve istekle devam etmekteyim. Bu süre zarfında 2007 yılında göreve geldiğimiz AGK yönetiminden önceki emeği geçmiş tüm büyüklerimize, arkadaşlarıma teşekkür ederim. 90’lı yıllarda kurulmuş bir oluşumun parçası olmak bana her zaman gurur ve sorumluluk verdi. 2011 yılındaki almış olduğumuz sistematik kararlar doğrultusunda AGK’yı daha nitelikli hale getirmek, hizmet veren ve TOSFED içerisindeki en başarılı kurullardan biri haline getirme hayallerimizi layıkıyla, sayenizde gerçekleştirdik. Doğruların görünmeyen orduları vardır, siz doğru olun yeter.

Başkanı olarak görev aldığım kurulumuzda bayrak teslimi zamanı geldi. Görevim süresince beni yalnız bırakmayan değerli yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Özellikle Mesut Şafak Doğan ve Nurhan Akın olmak üzere emeği geçmiş, yorulmuş, toza toprağa bürünmüş, güneşten yanmış, soğuktan hastalanmış gözetmenliği disiplinli şekilde yapmış herkese teşekkür ederim.

Gözetmenlik küçümsenecek bir görev asla olmadı. Çoğu öğrenci, gelecekte farklı mesleklerde başarılı olacak ve hatta olmuş kişilerden; asker, polis, avukat, doktor bir çok mesleğe sahibiz. Kimisi atomu parçalarken kimisi milyonlarca liralık işlere hükmeden pozisyonlardaki kişilerin ortak paydası, otomobil sporlarının içinde olabilmektir. Bizim elimizde kalan anılar, koşturmacalar, minübüs ve otel maceralarımızdır. Sevdiğiniz işleri yapmaktan korkmayın, ben korkmadım. Başarının ne kadar doğru yaptığınız değil, yanlış yapanların eksiğini kapatmak olduğunu unutmayın. Ben güzel insanlar kazandım, ünvanım sayesinde AGK ve gözetmenler adına hep daha iyi şartlar ve güzel imkanlar için mücadele ettim, etmeye de devam edeceğim.

Bayrak teslimi sonrası kimin başkan olacağı inanın önemli değil, 2011 yılında başlattığımız düzen bunun için vardı. AGK’ın her üyesi başkan kadar söz sahibidir, yetkilidir. Yeni başkanımız benden hangi görevde, hangi sektörde veya etapta olmamı isterse AGK çatısı altında gözetmenliğimi sürdürmeye, sizlerle uykusuz kalıp, kumanya paylaşmaya devam edeceğim.

Seçim sonucu şimdiden hayırlı olsun. Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Eski Ankara Gözetmen Kurulu Başkanı

Harun Öcal ZİLANLI

Etiketler:
Facebook Twitter Instagram