DUYURU

Herkese Merhaba,

i) Ankara Gözetmen Kurulu(AGK) Başkanlık seçimi 2 Temmuz 2019 Salı günü saat 18:30'da yapılacaktır. Seçim için salt çoğunluk sağlanamaması halinde, 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 18:30'da çoğunluk aranmaksızın seçim yapılacaktır.  Seçim, "Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu"nda gerçekleşecektir. (Yenimahalle Belediye Binası Yanı)


*1) Kayıtlarda, Seçmen sayısının yarısından bir fazla üye katılmadığı takdirde, seçim bir sonraki gün çoğunluk aranmaksızın yapılır. Seçimde en çok oyu alan üç/ beş kişi seçim görevlisi tarafından federasyona bildirilir ve İl Gözetmen Kurulu Başkanı, Federasyon Başkanı tarafından bu kişiler arasından seçilerek atanır. 

*2) Adaylardan aranacak özellikler; a) A ve B kategori lisansa sahip olmak, b) Faal Sporcu olmamak, c) Ceza yönetmeliği hükümlerine göre ceza almamış olmak, d) Yarışmacı ekiplerde görevli olmamak. Seçim kurulunun yapacağı bilgilendirmeden sonra bu şartları sağlayan isteyen herkes adaylığını öne sürebilir. 

*3) Aday olan gözetmenler gizli oylama ile belirlenir.

Seçimde oy kullanacak olan seçmenlerin nüfus cüzdanları ile birlikte belirtilen saatte salonda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Vekalet ile oy kullanımı yoktur.

Sorularınız ve itirazlarınız için iletişim adresi: iletisim@agk.web.tr

İyi günler.

Etiketler:
Facebook Twitter Instagram